Látni szeretnéd a képeslapokról ismert kék kupolás fehér házak földjét? Személyesen ismerkednél meg egy igazán mesebeli görög szigettel? Kíváncsi vagy, hogyan juss el Santorinire? Hol szállj meg, és mely Santorini látnivalók ne maradjanak le bakancslistádról? Tarts velem és kelj útra egy hasznos Santorini útleírás segítségével.
Santorini…szerelem volt első látásra. Amikor krétai nyaralásomról mindössze néhány órás ízelítő erejéig ruccantam át a vulkanikus szigetre, azonnal bizonyossá vált: ide még vissza kell térnem.
Nem telt el sok idő, és a szervezkedés megkezdődött. Hatalmas lelkesedéssel vetettem bele magam a repülőjegy-, és szálláskeresésbe, valamint a legfontosabb Santorini látnivalók összegyűjtésébe.
HA KRÉTÁRÓL UGRANÁL ÁT EGY NAPRA SANTORINIRE, KATTINTS IDE.
A kérdések, amik ekkor reggeltől estig kattogtak a fejemben, valószínűleg benned is felmerülnek, ha Santorinire készülsz. Az alábbiakban összefoglalom neked a leghasznosabb tudnivalókat a lenyűgöző görög szigetről, hogy te is könnyebben bonyolítsd le utazásod.
Santorini látnivalók – Egy Santorini útleírás, mellyel elég információval gazdagodhatsz, hogy egy santorini utazás neked is megvalósítható legyen
Kinek való Santorini, ki fogja jól érezni magát itt?
- Aki a képeslapokról ismert Görögországot szeretné megcsodálni.
- Aki a kék kupolás fehérre meszelt házakban unalomig tud gyönyörködni.
- Santorini olyannak való, aki egy igazi felfedező és szívesen beleássa magát a sziget vulkanikus kincseinek felfedezésébe.
- Aki a strandolós utazásokat inkább kirándulósra cserélné.
- Aki szeretne fekete, vagy vörös homokos tengerpartokat látni, meseszép templomokon ámuldozni.
- Akit rabul ejtenek a különleges szőlőültetvények és megismerkedne az Assyrtiko-val, santorini leghíresebb borával, vagy belekóstolna santorini konyhájának egyik legnépszerűbb fogásába, a fava babból készült pürébe.
Kinek nem való Santorini, ki nem fogja jól érezni magát itt?
- Aki élete fehér homokos, pálmafás tengerparti nyaralását tervezi, ugyanis itt kevésbé fogja megtalálni számításait.
- Aki fél a tömegtől és a többi turistától. Ez az a sziget, ahol ezeket biztosan nem fogja elkerülni.
- Aki nem feltétlen bírja a strapás lépcsőzéseket, és a fel-le típusú sétáktól egyenesen kiveri a víz, mivel a sziget nyugati oldalának bejárása és a legszebb panorámák megtekintése néha megerőltető mutatványnak ígérkezik.
- Santorini nem való annak, aki zöldellő tájra, erdőkre vágyik, hiszen habár a sziget színes, virágokban úszó fehér házai szemet gyönyörködtetőek, a növényzet messze áll egy alpesi vidék adta látványtól.
- Aki feltétlen a görögországi “olcsóságot” keresi, mivel itt kicsit magasabbra rúgnak az árak más görög szigetekhez képest.
Hogyan utazzunk Santorinire? santorini megközelítése
Önálló szervezés
Santorini Magyarországról jelenleg nem közelíthető meg közvetlen repülőjárattal. Ennek ellenére aggodalomra semmi oka annak, aki önállóan vágna bele egy Santorini utazás megszervezésébe.
Egyrészt az eljutás könnyen megoldható egy athéni átszállással, másrészt, ha a bécsi repülőtér elég közel van hozzád, onnan átszállás nélkül, egyenesen is célba veheted a görög képeslap szigetet.


Amennyiben hozzám hasonlóan az athéni megoldást választod, valószínűleg két különböző fapados társaságnál fogod a jegyed megváltani. Ebben az esetben megteheted azt is, hogy 1-2 éjszakát a görög fővárosban töltesz és úgy indulsz tovább, de lehetőséged van akár egyből tovább repülni.
HA KRÉTÁRÓL UGRANÁL ÁT EGY NAPRA SANTORINIRE, KATTINTS IDE.
Egy biztos, Athénból naponta több járatot fogsz találni, aminek árai gyakran az indulási időpontok függvényében változnak. Minél inkább éjszakába nyúló járat mellett teszed le a voksod, valószínűleg annál kevesebbet kel fizetned a jegyért.
Habár a fentiek alapján akár éjnek évadján is megérkezhetsz Santorinire, ne felejtsd el, hogy valahogyan ekkor is el kell jutnod a szállásodig.
Ha nem ragaszkodsz kimondottan a repülőhöz, az athéni Piraeus kikötőből komppal is tovább indulhatsz Santorini irányába, és habár hajózni hatalmas élmény, a több órás utazás és a jegyárak függvényében gyakran repülőre ülni mégis jobban megéri.
Transzferként választhatod a tömegközlekedést, amellyel legelőször Firába, a sziget központjába tudsz eljutni, majd innen tovább egy másik busszal mehetsz szállásod városába. Viszont légy résen. Naponta mindössze 4-5 járatból válogathatsz, ezért a tömegközlekedésnél nem árt tekintettel lenned a repülőd/kompod érkezési és indulási idejére.
Ha szerencsés vagy, találhatsz olyan szállást, amely ingyenes transzfert is biztosít, így az ezzel kapcsolatos problémákkal garantáltan nem kell a helyszínen vesződnöd.
A szállásfoglalást érdemes a Booking.com-on kezdened, de bármelyik szállásgyűjtő portál segítségedre lehet, hogy az értékelések alapján, a számodra legtökéletesebb helyszínt válaszd utazásodhoz.
Utazási irodával
A magyarországi közvetlen járat és a kinti magyar nyelvű idegenvezetés hiányában egy Santorinire történő utazás felveti a kérdést, hogy érdemes-e utazási irodánál foglalnod.
Természetesen, ha nem vagy elég bátor, vagy éppen energiatakarékossági okokból az idődet szállás-, repülőjegy- és transzfer keresés helyett másba fektetnéd, akkor lesznek olyan utazási irodák, akik bécsi indulással kínálják Santorini útjaikat. Ebben az esetben a szállásválaszték is mindenképpen az ő kínálatukra korlátozódik.
Ha a költséghatékonyság számodra is fontos és akár a repülőjegy árán, akár a szálláson spórolnál, érdemes összevetned az utazási irodák ajánlatait és saját szervezésed költségeit, majd ennek függvényében választanod az egyik, vagy a másik lehetőséget.
Hol szálljunk meg santorinin? Avagy Santorini Szállások a luxustól a pénztárcabarátig.
Bevallom, Santorinin szállást keresni még egy rutinos utazónak is feladja a leckét. Na nem azért, mert nincs választék, de a saját preferenciáinkat felállítani néha nehezebb, mint egy több ismeretlenes egyenlet megoldása.
Sok múlik azon, mi a fontos számodra és pontosan, hogyan tervezed Santorini utazásod, ezért néhány alapvető kérdésre mindenképpen válaszolj mielőtt szállást keresnél.
A képeslapokról ismert kilátásban gyönyörködnél, vagy inkább a tengerparthoz lennél közelebb?
Sajnos egyszerre mindkettő nem fog menni. A képekről ismert fehérre meszelt, kék kupolás épületek, amelyek a kaldera irányába néznek a sziget magasabb, nyugati oldalán sorakoznak Santorini sziklájának tetején. A szakadék, amely ezek alatt az épületek alatt tátong véletlenül sem strandolásra lett kitalálva, így a kilátásért cserébe mindenképpen le kell mondanod a tengerparti feelingről.




Oia, Imerovigli, Firostefani és Fira is népszerű választás azok körében, akik a mesés látványt nem cserélnék le semmire. A felsoroltakhoz közeli települések, mint pl. Karterados szintén szóba jöhet ez esetben, ám innen a varázslatos panoráma a szállástól csak néhány tízperces sétát megtéve élvezhető.
A sziget keleti oldala azoknak kedvez, akik a tengerpart közelségét részesítik előnyben és Santorini kiruccanásuk során is szívesen megmártóznának a tengerben. Ha te is így tennél, válaszd Perissát, Kamarit, vagy Perivolost, amelyek a keleti oldal kedvelt települései.
Költséghatékonyan akarod megúszni a szállást, vagy hajlandó vagy többet áldozni a hoteledre?
Sok függ a pénztárcádtól is. A sziget mindkét felén jellemzőek a luxus kategóriás szállások és természetesen az árak az ellátás, a szolgáltatások függvényében változhatnak.
Összességében elmondható azonban, hogy minél gyönyörűbb kilátást akarsz élvezni, minél nagyobb luxussal (pl. a kalderára néző saját medencés szobádból), annál többet leszel kénytelen fizetni szállásodért.
Átlagban a legdrágább szállásokat Oia környékén fogod találni, míg a legolcsóbbakat a tengerparti Perissa közelében, de természetesen a nyugati oldalon is beleütközhetsz egy-egy kedvező áras fogásba.
Napfelkeltét, vagy napnyugtát néznél szívesebben?
Ennek a nem túl bonyolult kérdésnek a megválaszolásával akár egész gyorsan döntésed születhet arról, hol foglalj szállást.
A nyugati oldal egyenlő a képekről ismert utánozhatatlan naplementékkel, míg a keleti, tengerparti oldal a kevésbé népszerű napfelkeltékkel.
Ne feledd azonban, hogy a szigeten töltött napjaid alatt egy-egy rövid utazással egyikről sem fogsz lemaradni.
Be akarod járni a sziget fontosabb látnivalóit, vagy inkább a szállodai jakuzzis luxust élveznéd?
Ha számodra a filmekből ismert luxus az elsődleges és nem is tervezed, hogy kimozdulsz a szállásod falai közül, akkor válassz olyan helyet, ahol garantáltan megkapsz minden szükségeset, és ahonnan akár egy héten keresztül is élvezheted Santorini szépségét. Ebben az esetben a nyugati oldal neked való választás.
Ha a luxus kevésbé vonz és inkább a sziget bejárása a célod, akkor egy egyszerű apartman is kiszolgálja minden igényed, hiszen napod nagy részét úgyis a szálláson kívül fogod tölteni. Így már csak azt kell eldöntened, hogy a nyugati, vagy keleti oldalhoz lennél közelebb, mert szerencsére mindkét esetben lesz lehetőséged egyszerűbb szállást találni.
Tömegközlekedés, vagy autó/quad bérlés mellett teszed le a voksod?
Santorini esetében nem szabad elfelejteni a tényt, hogy a buszközlekedés szíve a sziget központjában, Firában van. Ez azt jelenti, hogy tömegközlekedéssel tulajdonképpen bárhová el tudsz jutni, viszont ehhez Firában mindenképpen szükséges lehet átszállnod.
Aki tömegközlekedik, annak jobb lehet egy olyan szállás kinézése, ami Fira közelében található, ezzel is csökkentve a buszozások időtartamát.
Ha bérelt járművel vagy, a helyzet könnyebb, hiszen rugalmasan el tudsz jutni a sziget egyik, vagy másik pontjába, így végeredményben mindegy, hol foglaltad le a szállásod.
A tömegközlekedést, a sziget bejárását, a nyugati, kalderára néző panoráma közelségét és a költséghatékonyságot figyelembe véve saját szállásomat, a már korábban említett Karterados településen vettem igénybe és az egyszerű ám nagyszerű szállásom, a Hotel Babis, még ingyenes reptéri transzfert is biztosított számomra.




Szállásválasztásodkor soha ne felejtsd átolvasni a szálláshelyek értékelését és, ha a Booking.com-on foglalsz a további fontos szállásválasztási szempontokat se hagyd figyelmen kívül.
Milyen ellátást vegyünk igénybe Santorinin?
Habár Santorini tényleg rengeteg prémium kategóriás hotelt sorakoztat fel, az ellátásokat tekintve, Görögország többi részéhez hasonlóan, kevésbé az All inclusive étkeztetést híve. Nyilván nem kizárt, hogy egy minden étkezésedet lefedő szállást találsz, de többségében még mindig reggelis, félpanziós vagy önellátó étkezésekkel állnak a hotelek, és apartmanok a szálláskeresők élén.
Mint azt már más görögországi útleírásomban is említettem a görög gasztronómia megismerésére gyakran a helyi tavernákon keresztül van lehetőséged, így mindent összevetve jobban is jársz, ha nyaralásod alatt nem végig a szállásodon étkezel.



A tavernákra is igaz, hogy az árak elég széles skálán mozoghatnak és más görög szigetekhez képest egyes panorámás éttermek néha erőteljesen képesek elszállni az árakkal. Gyakran éttermen, tavernán, kávézón belül is változnak az árak, attól függően épp milyen kilátású asztalnál foglalsz helyet.
Fira, a sziget központja többféle gyors kiszolgálású étteremnek is otthont ad, és a tengerpart mentén is számos, viszonylag kedvező árban lévő tavernára csaphatsz le, de a sziklák tetején, Firostefaniban sétálgatva is egy nagyon kis helyes gyorsétteremre bukkantam, ami a Why not? nevet viselte és drágábbnak sem bizonyult többi görög gyorséttermi társánál.
Santorini látnivalók – Ezeket neked sem érdemes kihagynod, ha meg akarod ismerni a vulkanikus sziget megannyi arcát
Santorini Zakynthoshoz hasonlóan kis sziget, ezért bejárása is viszonylag egyszerű. Egy hét leforgása alatt, ha elég ügyes vagy, látnivalóinak többségét szemügyre veheted.
Nem mindegy azonban mikor érkezel és mivel közlekedsz a szigeten. A forró és zsúfolt nyár nem feltétlen ideális választás, ha mindent látni szeretnél. Egyrészt a turisták tömege néhány nap alatt valószínűleg az idegeidre megy, másrészt a strandolás nélküli hőségben való séták biztosan csökkenteni fogják a látvány élvezetét.
Amikor május elején megérkeztem a szigetre, szerencsésnek mondhattam magam, mert bár a tengervíz strandoláshoz nem volt ideális, az időjárás és a turisták száma éppen kirándulásaimnak kedvezett.
Ahogy már korábban említettem, a sziget fő látványosságai tömegközlekedéssel és gyakran egyszerű sétákkal is megközelíthetők, de egy bérelt jármű még nagyobb szabadságot ad, hogy pont annál a templomnál, szőlő ültetvénynél, vagy kalderára néző naplementénél parkolj le, amit mindenképpen alaposan szemügyre vennél.
Az alábbiakban csak azokról a látnivalókról számolok be jelen útleírásomban, amit jómagam is megcsodáltam, és amelyeket 4 nap alatt te is könnyen be tudsz járni.
Fira
Fira a sziget központja, ami templomokból, múzeumokból, galériákból és csodálatos panorámával rendelkező éttermekből szinte kifogyhatatlan. Innen indulnak a buszok a sziget több pontjára és Santorini éjszakai élete is első sorban ide korlátozódik.
A Fira alatt található kikötőbe érkeznek a turisták, akik a szigetet hajóval kívánják megközelíteni, de ez a kikötő ad otthont számos hajókirándulás kiinduló pontjának is.
Aki a kikötőbe szeretne lejutni, vagy éppen onnan fel a városba, annak 600 lépcsőt kell leküzdenie, ám feladatán könnyíthet a firai felvonó segítségével, vagy választhatja a lassabb szamártaxit is.
Fira központisága a város zsúfoltságára is rányomja a bélyegét. Habár a kaldera tetején kialakult község, a kék-fehér házak között sétálva, ámulatba ejtő színhatásokkal kecsegtet, a turisták tömege csak némi türelem birtokában lehet elviselhető egy nyári csúcsforgalomban.
A firai Régészeti Múzeumban a sziget különböző koraiból feltárt leletekkel és kincsekkel ismerkedhetsz, de az Ortodox Methropolitan Katedrális mellett sem fogsz elmenni szó nélkül.
A település katolikus templomokban sem szenved hiányt, amelyek szintén szemet gyönyörködtető látványt kölcsönöznek az utazónak.
A Szent János Baptista katedrális, a Szt. Stylianos Katolikus templom, a három harangjáról ismert Szűz Mária katolikus templom mind-mind visszaköszönnek a Firában járók fotóiról.
Firostefani
Firából egy könnyed sétával szinte észrevétlenül érkezel meg Firostefaniba, miközben a macskaköves úton meg-megállva megannyi teraszos, vakító-fehéren ragyogó, pink színben pompázó virágokkal tarkított épületekben, és a kaldera lélegzetelállító mélykékségében csodálkozol.
Fira és Firostefani összeolvadtak és, ha a központtól nyugodtabb, ugyanakkor hasonlóan szép kilátásra vágyakozol, akkor idáig mindenképpen el kell gyalogolnod.
Imerovigli
Firostefanin túl akár további gyalogos túrával már a következő településen találod magad, ahová, ha kímélnéd a lábad, akár busszal is eljuthatsz. Imerovigli folytatja Fira és Firostefani panorámáját, sőt, talán túl is mutat rajtuk.
Sétád közben felfedezheted a Santorinire oly jellemző színekben pompázó Anastasi templomot, de nem sokkal messzebb még egy népszerű templom, az Agios Georgios templom is el fogja nyerni tetszésed.
A templommal szemben lévő Skaros-sziklát a bátrabbak és a megfelelő cipővel rendelkező turisták gyakran megmásszák, csak, hogy még feledhetetlenebb kilátásban legyen részük.



Oia
Oia-ról vagy jót, vagy semmit. Nem hiszem, hogy lenne olyan turista, aki csalódna Santorini egyik legcsodálatosabb helyében.
Oia naplementéjét a világ legszebbjei között tartják számon és az esti órákban tömegek gyűlnek a kaldera ezen részére, hogy könnybe lábadt szemmel búcsúzzanak a vöröslő planétától.
A napnyugta képekről ismert helyszínéhez az egész falut át kell szelned és szinte a legnyugatibb pontjához kell vonulnod, ahol kis táblákat követve Oia egykori várának romjától lenyűgöző kilátásban lesz részed.
Hihetetlen panoráma, amint a barlangos fehér és színes házak, a medencés teraszos hotelek, és épületek az Oia jelképévé vált szélmalommal sorakoznak egymás alá, és mint apró lépcsők a napnyugtában, ereszkednek a mélybe, miközben bazaltos kőzetek során támaszkodnak hanyagul.
Neked sem érdemes elszalasztanod Oia mélyebb pontját. Az Amoudi-öbölbe vagy szamár háton, vagy gyalogosan juthatsz le és a több, mint 200 lépcsőfok áthidalása után görög tavernák vendégszeretetét élvezheted, vagy akár a tengerben is megmártózhatsz.
Oia tele van galériákkal. Minden, ami itt van maga a megtestesült kultúra és művészet. Még egy borbárban is jártam, ami gasztronómiai szolgáltatásai mellett kisebb múzeumként funkcionált, de érdemes szót ejteni arról is, hogy úgy tartják, a világ legjobb könyvesboltja is Oia-ban található.






Ha pedig templomok, akkor Oia is élen jár, hogy elkápráztasson Santorini legszebbjeivel és bármerre sétálsz nem maradhatsz le a hófehér, vagy éppen sárgás színárnyalatban pompázó harangos épületekről.
Kamari
Kamari az első fekete kavicsos, fekete homokos tengerpart otthona, amit életemben láttam és bár sosem gondoltam volna, de annak ellenére, vagy talán éppen azért tetszett, mert ennyire szokatlan látványban ritkán van része az embernek.
Leszámítva a szürkés fekete árnyalatban pompázó partszakaszt, Kamarit egy hétköznapi bájos görög üdülőhelyhez tudnám hasonlítani.
Tavernák és bárok, amik téged is arra csábítanak, hogy igazán vendégként érezd magad a görög szigeten. És, ha már Santorini, akkor természetesen Kamariból sem hiányozhat a kék-fehér templom, ami a főútról való lekanyarodásod után szinte azonnal feltűnik neked is.
Perissa
Kamarihoz hasonlóan Perissa is a sziget keleti felén, fekete kavicsos partszakaszával várja látogatóit és a vízi sportok szerelmeseinek különféle aktív időtöltési szolgáltatásokat kínál. Úgy tartják, Santorini szállás árai talán itt a legalacsonyabbak és Perissa kevésbé fejlett, mint korábban említett társa, Kamari.
Amiért a hely számodra is lélegzetelállító lehet, hogy a tengerparton napozva, vagy a vízben úszkálva a Profitis Ilias nevű hegy szinte világ végét jelentő hangulattal magasodik közvetlenül föléd és hirtelen olyan aprónak és jelentéktelennek fogod érezni magad mellette, mint egy porszem a levegőben.




Pyrgos
Személyes kedvencem, Pyrgos, amely mellett a színházi díszletek akár el is bújhatnának. A sziget legmagasabb pontján található és már a kis községbe vezető út is elég indok, hogy szét akarj nézni itt. Sok útleírásban emlegetik Santorini korábbi központjaként, de valójában a falu sosem töltötte be ezt a szerepet.




Pyrgosba érkezve, miután leparkoltad járművedet, vagy elhagytad tömegközlekedési eszközödet, a főtérről gyalogosan indulhatsz fel egészen annak a Kastelli várnak a ma is látható romjáig, amely még a velencei időkből származik.
Oiahoz hasonlóan itt is borpincék, borbárok, galériák és bájos, kézzel készült ajándéktárgyakat árusító üzletek teszik színessé itt tartózkodásod és, ha ez még nem lenne elég, a község magasabb részein neves templomok szépségeiben is gyönyörködhetsz.
Akrotiri és Red BEach
Ha Santorini Pompejiére vagy kíváncsi, akkor Akrotiriben a helyed. A bronzkori városban a vulkánkitörés előtti élet mozzanatait, használati tárgyait fedezheted fel, és az ásatásoknak köszönhető leletek a minósziak korába repítenek vissza. Az emlékek megtekintéséért belépőre lesz szükséged és a nyitva tartási időre sem árt tekintettel lenned, hacsak hozzám hasonlóan nem akarsz záróra után érkezni és kihagyni Santorini egyik legérdekesebb látnivalóját.
Akrotirin tovább haladva szinte percek alatt gurulhatsz le a népszerű Santorini strandhoz, a Red Beach-hez, amely nemcsak nevében, de látványában is igazi vörös homokos sziklás, kavicsos, vulkanikus partszakaszt takar.
Ha a fekete homokot egyedülállónak találtad, a vörös homok talán még inkább le fog nyűgözni és nem győzöd majd lőni az újabb és újabb fényképeket.
Nea Kameni és hot springs
Kevés izgalmasabb dolgot tudok elképzelni, mint egy működő vulkán tetején sétálgatni, vagy a 35 °C-os – vulkán kitörésnek köszönhető – gyógyító hatású vízben megmártózni.
Nea Kameni a kaldera mai központja, természetvédelmi terület, és a lakatlan vulkán még ma is látható kénes gőzkibocsájtásával tanúsítja, hogy mozgásban van. Talaját megérintve forróságot érezhetsz és hidd el, mindez nem azért van, mert a nap ennyire felmelegítette.
A Santorini szigetéhez tartozó két érdekességre egy néhány órás hajós kirándulás keretében van lehetőséged ellátogatni Fira kikötőjéből, de ha egy hosszabb hajós programon törnéd fejed, akkor ugyanezt a programot, a szintén Santorinihez tartozó, Therasia szigetének meglátogatásával is kiegészítheted.
A jegyárak 20-26 € körül mozognak, de elképzelhető, hogy a kikötőben némi alkura is rábólintanak a hajósok, továbbá ne feledkezz meg róla, hogy a Nea Kamenire történő belépésedért további 2-3 €-s díjjal kell még terhelni pénztárcádat.
Szőlő ültetvények
Biztos vagyok benne, hogy nem csak az olyan bor és gasztronómia szerelmeseknek akad meg a szeme Santorini szőlőföldjein, és borászatain, mint amilyen én vagyok. Egy egyszerű utazó számára is érdekesen hat az a szőlőművelési forma, amit Santorinin az időjárási viszonyok miatt alkalmaznak.
A szőlőtőkék kosárba fonásával védik a szőlőfürtöket a szeles, ugyanakkor forró időjárás viszontagságaitól, mindemellett segítenek, hogy a reggeli pára nedvessége tovább táplálja a gyümölcsöt.
Az így kialakított szőlőültetvények egymást érik Santorinin, így amerre csak jársz nevesebbnél nevesebb borászatok szőlőtermesztésében is elmerülhetsz.
Santorini útleírás – záró gondolatok
Santorini ma már nem csak a gazdagok kiváltsága és bárki, aki egyszer eltéved ebbe a görög paradicsomba, garantáltan megtalálja a számára legkedvesebb helyszíneket.
Gyönyörködhetsz a kalderát uraló naplementében, barátkozhatsz a dolgos szamarakkal, bepillanthatsz a borkészítés rejtelmeibe, ámulhatsz a fehér falú házak alatt tátongó szakadékon, vagy élvezheted a görög ízek megannyi zamatát, de Santoriniről nem távozhatsz új érzések és élmények nélkül.
Szedd össze minden gondolatod, válaszd ki a legideálisabb időszakot utazásodhoz és döntsd el, mik a legfontosabb kritériumaid, hogy Santorini utad a legjobban sikerüljön.
Remélem, hamarosan te is a legszebb emlékekkel térsz haza Görögország gyöngyszeméről.